Перейти к содержанию

З Історії ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

Історія ЗОШ І-ІІІ ступенів №1  сягає корінням в 1843 р., коли був закладений перший камінь Мукачівської реальної гімназії. Будівництво навчального закладу було завершено у 1855 р. Спочатку гімназія була приватною, але з 1873 р. вона отримала статус державної реальної гімназії з угорською мовою навчання.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - B2223900.jpg

Визначним в історії гімназії став 1919 р., коли державна класична угорська гімназія була реорганізована в руську реальну гімназію. 55 професорів викладали в 34 класах (1479 учнів) з русинською мовою навчання та в 12 класах (389 учнів) з викладанням на чеській мові. У той час це був найбільший навчальний заклад на території Підкарпатської Русі та всієї Чехословаччини.

Уроки Другої світової війни, після угорської окупації Закарпаття, приміщення гімназії було зайнято під військовий шпиталь, а навчання учнів проходило в профтехшколі (тепер трикотажна фабрика) та Народній школі (ЗОШ №4). Весною 1944 р. майже всі школи міста були закриті.

Визволення Закарпаття від німецько-угорської окупації в жовтні 1944р. дало можливість поновити роботу навчальних закладів міста. Мукачівська реальна гімназія була перейменована в середню школу № 1. А в 1947 році нашому навчальному закладу було присвоєно ім’я О.С.Пушкіна. Традиції, які були започатковані педагогічними працівниками гімназії, поглиблювалися та розвивалися наступними поколіннями педагогів середньої школи № 1.

Сучасного вигляду школа набула в 1964 році, коли був добудований третій поверх, що дало можливість збільшити кількість навчальних приміщень, кабінетів, лабораторій.

В 2022 році  було побудовано новий сучасний спортивний зал,  облаштовано багатофункціональний спортивний майданчик та облагороджено територію школи.

В роки незалежності України ЗОШ № 1 залишається одним з провідних освітніх закладів міста.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *