Перейти к содержанию

КОЛЕКТИВНИЙ АРТ-ОБ’ЄКТ «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНА КРАЇНА»

   YES: Юні спеціалісти з енергозбереження за економію енергії у школах  прикордонних територій HUSKROUA/1101/104

УЧНІ ТА ВЧИТЕЛІ З ЗАКАРПАТТЯ І МАРАМУРЕША СТВОРИЛИ КОЛЕКТИВНИЙ АРТ-ОБ’ЄКТ «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНА КРАЇНА»

       Питанням обміну інформацією і знаннями  з енергоефективності, енергозбереження, розумного споживання енергії та альтернативних джерел енергії був присвячений візит румунських учнів та вчителів до України в рамках обміну досвідом між шкільними командами енергоменеджменту (ШКЕМ), що нещодавно відбувся в рамках проекту «YES: юні спеціалісти з енергозбереження ЗА економію енергії у школах прикордонних територій».  Проект присвячений підвищенню знань і навичок з питань енергоефективності та енергозбереження серед учителів та учнів шкіл, а також сприянню зміни поведінки молоді щодо ощадливого використання енергоресурсів.

         Вперше українські й румунські вчителі та учні зустрілися  в такому форматі 10-12 грудня 2014 року у м.Бая-Маре (Румунія) для обміну досвідом між ШКЕМ. Наразі відбулася друга зустріч в Україні, вона зібрала близько 40 учасників, серед яких були вчителі та учні коледжу «Анґел Саліні», школи Пентекостал з міста Бая-Маре, Мукачівських загальноосвітніх шкіл №1 та № 16, а також навіть керівник та інспектори Інспекторату освіти повіту Бая-Маре.

       Програма була насиченою, включала знайомство з двома школами-партнерами та результатами їхньої роботи, інтерактивні заняття з енергоефективності, які наштовхували учасників на пошук рішень щодо економії енергії та коштів.

            Під час першого дня візиту  румунські учні та вчителі ознайомилися з партнерськими школами № 1 та № 16  у місті Мукачево. Тайглер Вероніка, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 імені О. С. Пушкіна, представила власну наукову роботу щодо технології підвищення енергоефективності у школах Закарпатської області, яка викликала жваве обговорення та зацікавлення з боку усіх учасників, оскільки напряму стосується теми проекту. Цікавою стала екскурсія школою, яку провів директор Микола Морека, під час якої румунські колеги мали можливість побачити ряд спеціалізованих кабінетів школи, а також обговорити особливості організації навчального процесу та практичного впровадження принципів енергоефективності у школі.

               Пам’ятаймо: разом ми можемо знайти шляхи вирішення проблеми збереження енергетичних ресурсів нашої планети!

            Цей проект реалізується в рамках програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна Європейського інструменту сусідства та партнерства за фінансової підтримки Європейського Союзу.

       

       

       

      

            

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *